نبرد اهریمن و اهورامزدا قسمت ششم
داستان باستانی

نبرد اهریمن و اهورامزدا قسمت ششم

نبرد اهریمن و اهورامزدا قسمت ششم

\r\n

نبرد اهریمن و اهورامزدا قسمت ششم
نبرد اهریمن و اهورامزدا قسمت ششم

\r\n

اهریمن در تاریکی جهنم سرگشته افتاده بود و در فکر انتقام بود. بعد از سه هزار سال انتظار دیوان ( جه) که ماده دیو پلید بد سرشت بود نزد اهریمن رفت و گریه کرد و گفت: ای پدر! بپاخیزید تا نبرد کنیم و دنیای اهورامزدا را پر از آفت و شر کنیم. در نبرد من به کیومرث (اولین موجودی که شکل انسان بود)، آن مرد نیکوکار و آن گاو(اولین موجودی که به شکل حیوان بود) کوشا را که اهورامزدا آفریده است زیان می رسانم زندگی آن ها را نابود خواهم ساخت و فرهٔ ایزدی را از آن ها دور خواهم ساخت.

\r\n

همه آفریده های اهورامزدا را دچار آفت خواهم کرد و همه‌چیز را آلوده می کنم تا هیچ چیز پاک در

\r\n

جهان وجود نداشته باشد.\r\nاهریمن از حرف های (جه) خوشحال شد و از جا برخاست و خود را آماده نبرد با اهورامزدا کرد.نخستین روز فروردین بود که اهریمن با دیوان و  از دوزخ به جهان پا گذاشت. زمین را سوراخ کرد و بیرون آمد رو به سوی آسمان حمله برد و به اندازه دو ثلث در عمق آسمان پیش رفت . آسمان از حمله اهریمن چون گوسفند گرگ زده گله هراس و وحشت داشت. اهریمن آسمان را تیره و تار کرد و مثل ماری به زمین خزید و به سمت دیگر آفریدگان اهورامزدا رفت تا به آنها آسیب برساند. نخست به سمت آب رفت و آن را به آفت شوری گرفتار کرد. سپس به زمین رفت و آن را به آفت حشرات و کژدم و سوسمار آلوده کرد . زمین از زیادی جانوران موذی چنان شد که جای سر سوزنی تهی نماند . \r\nروان زمین از این آسیب ها نزد اهورامزدا به ناله در آمد. آنگاه اهریمن به گاو حمله برد و آفت و بیماری را بر جان وی پیروز گرداند.

One thought on “نبرد اهریمن و اهورامزدا قسمت ششم”

  1. سلام مرسی از متن شما جالب بود ، فقط اگه لینک بقیه قسمت های پست رو توی پست میزاشتید راحتر میتونستم پیدا کنم و سلسله مطالب رو دنبال کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *