ایران را باید دید،آذربایجان شرقی قسمت هفتم
بناها بناهای تاریخی سفر - travel

ایران را باید دید،آذربایجان شرقی قسمت هفتم

.معرفی موزه های تبریز

در ادامه پست قبلی ، به معرفی موزه های بی نظیر تبریز می پردازیم. تیم اینجاست بازدید از این موزه ها را به شدت توصیه می کند.با ما همراه باشید تا با تک تک این موزه ها آشنا شوید.

موزه سنجش : این موزه، اولین و تنها موزه تخصصی سنجش در ایران می‌باشد که در آن ابزارها و ادوات سنجش و اندازه گیری به نمایش در آمده است. آثاری که در این موزه مشاهده می کنید عبارتند از : تلسکوپ ،تابلوهای حاوی اطلاعات علمی و تاریخی در ارتباط با ابزارآلات سنجش در قرون گذشته، تنه درخت ۵ میلیون ساله ، پمپ بنزین ۱۰۰ ساله، ساعت تاریخی امپراطور روم باستان.

آدرس : خیابان امام خمینی، کوچه مقصودیه، پشت ساختمان شهرداری، بن بست سلماسی

شماره تماس: ۹ -۵۵۴۲۴۵۸ -۰۴۱۱

"<yoastmark

موزه شهرداری :این موزه در زیر زمین کاخ شهرداری تبریز است و جز اولین و تنها موزه شهرداری در ایران به حساب می آید.این موزه شامل تالار های مختلفی است . تالار فرش، تالار دوربین های قدیمی، تالار دفاع مقدس، تالار چاپ و نشر، تالار حکمت، هنرهای معاصر، خط و خشنویسی و ..

آدرس: تبریز ،خیابان امام خمینی،میدان ساعت ،ساختمان شهرداری 

شماره تماس: ۵۵۳۹۱۹۸ -۰۴۱۱

"<yoastmark

موزه عصر آهن: این موزه در اصل یک محوطه باستان شناسی است.موزه ای با مردگانی با قدمت چهارهزارسال پیش، همراه با وسائل زینتی و تزئینی.عمده آثاری که در این موزه قرار دارد متعلق به عصر آهن می باشد و همین باعث شده تا این موزه ارزش جهانی پیدا کند.این مکان به عنوان اولین موزه صحرایی در ایران شروع به کار کرده است

آدرس: تبریز ،خیابان امام خمینی، چهارراه شهید بهشتی، انتهای خیابان کهنه

شماره تماس: ۵۲۵۷۴۶۹-۰۴۱۱

"<yoastmark

موزه قاجار  : این موزه در خانه امیرنظام گروسی قرار گرفته است. عمارت گروسی یک بنای دو طبقه می باشد.ویژگی های معماری این بنا به زیبایی خانه افزوده است و شما علاوه بر بازدید از یک موزه ، از یک خانه زیبای قاجاری دیدن می کنید. آثاری که در این موزه مشاهده می کنید عبارتند از : تالار سکه، تالار چینی، تالار آبگینه، تالار بافته، تالار موسیقی،تالار خاتم ، تالار فلزات که این تالارها در طبقه اول واقع شده است.در زیر زمین نیز تالارهای دیگری برای بازدید وجود دارد که عبارتند از :تالار اسلحه،تالار معماری و شهرسازی،تالار فرامین و رجال،تالار فانوسريال تالار قفل.

آدرس:  تبریز ،خیابان ششگلان، جنب بیمارستان کودکان، پشت مدرسه شیخ عطار

شماره تماس: ۵۲۳۶۵۶۸ -۰۴۱۱

"<yoastmark

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *